Jsou olympijské zlaté medaile skutečně vyrobeny ze zlata?

Zlatá medaile je cena udělovaná většinou sportovcům po úspěšné soutěži, která se objevila na vrcholu jakéhokoliv daného pole nebo traťové události nebo jakéhokoli jiného úspěchu. Olympijská zlatá medaile je proto dána nejlepším hráčům a medaile je potažena nebo potažena zlomkem zlata při výrobě. Lidé, kteří vynikají v oblasti umění a akademiků, také získávají zlaté medaile, i když ne vždy. Zlaté medaile byly dány od osmnáctého století.

Původ zlaté medaile

Během osmnáctého století, královská dánská akademie udělila zlaté medaile jasným a vynikajícím studentům. Kongresová zlatá medaile je dána lidem, kteří provedli a ovlivnili americkou historii a kulturu Kongresem Spojených států. Kongresová zlatá medaile byla nejprve udělena v 1776 k General George Washington. První kongresové medaile byly uděleny vojenským důstojníkům, kteří se zúčastnili americké revoluce v roce 1812. Později vzniklo mnoho dalších kategorií kongresové ceny. Mezi tyto oblasti patří hudebníci, autoři, baviči, herci, průzkumníci, aeronautika a věda. Americký Červený kříž se stal první organizací, která byla oceněna kongresovým oceněním. Do roku 2013 byla tato prestižní cena udělena čtyřem lidem.

Vojenská medaile

Armáda dostala medaili cti jako uznání jejich úspěchů v jistém období a byl vyroben z čistého zlata. Kongres by prezidentovi doporučil cenu vojenské ceny a zároveň požádal, aby je prezident udělil. Veliteli armády nebo námořnictva bude udělena zlatá medaile a jeho junioři obdrží stříbrnou medaili.

Soutěžní medaile

V soutěžích, medaile jsou rozděleny do tří kategorií jmenovitě, který zahrnovat zlatou medaili, stříbrnou medaili a bronzovou medaili. Zlatá medaile je vyrobena ze zlata nebo jiného žlutého kovu. Řecká mytologie říká, že zlatá medaile označuje věky člověka. Olympijské medaile jsou udělovány vítězům sportovních akcí jako uznání úspěchů. Pevné zlaté medaile byly uděleny v letech 1904, 1908 a 1912, i když medaile byly malé. Předtím byli olympijští vítězové korunováni olivovými věnci z oliv a mnohem později, v roce 1896, vítězové letních olympijských her získali stříbrné medaile. První světová válka viděla pokles v použití čistého zlata a také na počátku druhé světové války. Poslední medaile z čistého zlata byly uděleny v roce 1912 ve Stockholmu na olympijských hrách.

Jak jsou zlaté medaile vyrobeny

V současné době jsou zlaté medaile směsi nejméně 92, 5% stříbra a minimálně šesti gramů zlata. Medaile je vždy 3 mm tlustá a má průměr 60 mm. Návrhy na olympijských medailích se v průběhu let vyvíjely. V letech 1928 až 1968 měl design Nike s římským Koloseem v pozadí a text označující hostitelskou zemi. Flip strana měla design Nike zdravit olympijského vítěze. Olympijské hry v Pekingu viděly větší medaili o průměru 70 mm a tloušťce 6 mm. Design byl také odlišný v tom přední strana měla okřídlenou postavu vítězství a záda měla Peking olympijský symbol obklopený vložkou nefritového kruhu.

Pole, ve kterých jsou uděleny zlaté medaile

Mnoho dalších sportovních soutěží a soutěžních oborů přijalo ocenění vítězů pomocí medailí. Taková pole jsou psaní, umění, hudba, hry jako šachy a záliby. Vítěz v každém poli obdrží zlatou medaili, druhý finalista obdrží stříbrnou medaili a třetí vítěz obdrží bronzovou medaili. Zlaté medaile jsou udělovány jako znamení uznání a uznání dobrého boje a také jako povzbuzení k příště.

Další zlaté medaile

Tam je také cena s názvem "ministerstvo obchodu zlaté medaile", který je nejvyšší daný ministerstvem obchodu Spojených států. Velká Británie má také zlatou medaili PDSA, kterou vydává britská lékárna pro nemocná zvířata. Zlatou medaili ALS uděluje Asociace australské literatury. Photoplay zlatá medaile je cena filmového ocenění udělovaného časopisu Photoplay. Zlatá medaile Roberta Capy je udělována zámořskou tiskárnou Club of America za nejlepší fotografii.