Prezidenti Libanonu Od Nezávislosti

Libanon je parlamentní demokratická republika, kde předsedou vlády je předseda vlády. Od konce francouzského mandátu v 1945, tito prezidenti pomohli vést Libanonskou republiku. Prezident Libanonu je pověřen jmenováním nebo vyloučením premiérů i ministrů. Prezident je vrchním velitelem ozbrojených sil a má pravomoci rozpustit parlament. Prezident vyhlásí zákony, akredituje vyslance a ratifikuje mezinárodní smlouvy.

Prezidentů Libanonu Od Nezávislosti Z Francie

Bechara Khoury

Bechara Khoury sloužil jako libanonský prezident od 24. října 1945 do 18. září 1952. Narodil se Maronite Christian v Rechmaya, Libanon 10. srpna 1890, Khoury studoval právo v Paříži. Pracoval jako právník před odjezdem do Egypta v roce 1915 na začátku první světové války. Po jeho návratu k Libanonu v 1919, on byl v čele založení strany povýšení, a on byl volen k legislatuře v 1929, 1934, a 1937. On následovně sloužil na několika ministerských pozicích, pozice premiéra, jak v Senátu. Ústavní blok založil v roce 1932.

Camille Chamoun

Camille Chamoun byl prezidentem země od 23. září 1952 do 22. září 1958. Narodil se 3. dubna 1900 v Deir el Qamar, když byl Libanon součástí Osmanské říše. Po ukončení studia na univerzitě v St. Joseph se stal právníkem. Maronitský křesťan sám, Chamoun byl aktivní v křesťanské ústavní bloc skupině. Po jeho prezidentských ambicích byl zmařen vítězstvím Bechara Khoury v 1948 volbách, Chamoun organizoval parlamentní opozici. Chamoun byl zvolen k úspěchu Khoury v roce 1952. Vedl reformy ve správním sektoru ve snaze zajistit efektivnější správu Libanonu.

Fuad Chehab

Feud Chehab sloužil jako libanonský prezident od 18. září 1952 do 22. září 1952 a znovu od 23. září 1958 do 22. září 1964. Narodil se 19. března 1902 v okrese Keserwan a absolvoval vojenský výcvik ve Francii. a Sýrii. 1945, on sloužil jako velitel libanonské armády, a on popřel vojenskou podporu President Bechara Khoury pobízet jej, aby odstoupil v obličeji opozice. On sloužil na několika ministerských pozicích a jako premiér v roce 1952. Chehab následoval Chamoun jako prezident v roce 1958, a on se pustil do opatření obnovit národní jednotu.

Charles Helou

Charles Helou sloužil jako libanonský prezident od 23. září 1964 do 22. září 1970. Narodil se 25. září 1913 v Bejrútu a v roce 1934 získal právnické vzdělání na St Joseph University. tým, který tvořil libanonskou falangskou stranu, i když se poté vzdal. V roce 1947 zastupoval Libanon ve Vatikánu jako velvyslanec a následně sloužil jako ministr spravedlnosti a zdravotnictví a vzdělávání.

Ostatní prezidenti Libanonu

Zbytek libanonských prezidentů je: Suleiman Frangieh (1970-1976); Elias Sarkis (1976-1982); Bachir Gemayel (1982); Amine Gemayel (1982-1988); Selim Hoss (1988-1989); Michel Aoun (1988-1990); René Moawad (1989); Selim Hoss (1989); Elias Hrawi (1989-1998); Émile Lahoud (1998-2007); Fouad Siniora (2007-2008); Michel Suleiman (2008-2014); Tammam Salam (2014-2016) a Michel Aoun (2016 do současnosti).

Prezidentů Libanonu Od Nezávislosti Z Francie

Prezidenti Libanonské republikyZačátek obdobíKonec období
Bechara KhouryStředa, 24. října 1945Čtvrtek 18. září 1952
Fuad ChehabČtvrtek 18. září 1952Pondělí 22. září 1952
Camille ChamounÚterý, 23. září 1952Pondělí 22. září 1958
Fuad ChehabÚterý, 23. září 1958Úterý, 22. září 1964
Charles HelouStředa, 23. září 1964Úterý, 22. září 1970
Suleiman FrangiehStředa, 23. září 1970Středa, 22. září 1976
Elias SarkisČtvrtek 23. září 1976Středa, 22. září 1982
Bachir GemayelPondělí 23. srpna 1982Úterý 14. září 1982
Amine GemayelČtvrtek 23. září 1982Čtvrtek, 22. září 1988
Selim HossČtvrtek, 22. září 1988Neděle, 5. listopadu 1989
Michel AounČtvrtek, 22. září 1988Sobota, 13. října 1990
René MoawadNeděle, 5. listopadu 1989Středa, 22. listopadu 1989
Selim HossStředa, 22. listopadu 1989Pátek 24. listopadu 1989
Elias HrawiPátek 24. listopadu 1989Úterý 24. listopadu 1998
Émile LahoudÚterý 24. listopadu 1998Sobota, 24. listopadu 2007
Fouad SinioraSobota, 24. listopadu 2007Neděle, 25. května 2008
Michel SuleimanNeděle, 25. května 2008Neděle, 25. května 2014
Tammam SalamNeděle, 25. května 2014Pondělí, 31. října 2016
Michel Aoun ( Incumbent )Pondělí, 31. října 2016V současné době sedí prezident

Doporučená

Z jakých zemí pocházejí francouzští přistěhovalci?
2019
Co jíst orangutani?
2019
Co je to lidový jazyk? Jak se liší od Lingua Franca?
2019