Většina atletických zemí Letní olympijské medaile Per Capita

Moderní olympijské hry začaly v Aténách v 1896, a zahrnoval 14 národů a 43 her. 241 sportovců se zúčastnilo Panathenaic Stadium v ​​těchto prvních letních olympijských hrách od starověké řecké éry. Počet zemí účastnících se olympijských her a počet akcí od té doby stále roste. V roce 2016 se na olympijských hrách v Brazílii zúčastnilo více než 240 zemí včetně zástupců uprchlíků. Také v soutěži o 46 sportovních disciplín se ve více než 306 disciplínách účastní více než 20000 sportovních mužů a žen. Jen USA mají 555 sportovců reprezentujících zemi na olympijských hrách. Na olympijských hrách jsou země hodnoceny podle počtu vyhraných medailí. Pořadí pořadí následuje počet zlatých medailí vyhrál zemí. Tři z tradičních velkých atletických zemí, jmenovitě Spojených států, Německa a Ruska, se řadí mezi země s většinou medailí v historii olympijských her. Země jsou však také hodnoceny podle počtu olympijských medailí na osobu. Vzali jsme 20 zemí s nejvyšším počtem letních olympijských medailí všech dob a poté jsme je zařadili na základě jejich příslušných počtů medailí vzhledem k jejich národním velikostem. Některé z těchto zemí jsou diskutovány níže.

Finsko

S počtem obyvatel 5, 5 milionu lidí se Finsko umístilo na prvním místě mezi zeměmi soutěžícími v olympijských hrách v roce 2016 na základě jejich počtu obyvatel ve srovnání s počtem vítězných letních letních olympijských medailí. Ve svých 24 vystoupeních na letních olympijských hrách získalo Finsko 302 medailí včetně zlata, stříbra a bronzu. V zemi se podíl medaile rovná jedné medaili za každých 17900 lidí. S 302 medailemi, to překládá k 551.4 medailí na 10 miliónů lidí a 187 zlatých medailí na 10 miliónů lidí od 101 zlatých medailí.

Švédsko

Švédsko se zúčastnilo 26 letních olympijských her v historii země a získalo 483 medailí v procesu, včetně zlata, stříbra a bronzu. Země vyhrála 143 zlatých medailí a s populací 9, 5 milionu lidí, 19649 lidí sdílí každou medaili. „Olympijská medaile země na hlavu je 492, 8 medailí na deset milionů lidí a 151 zlatých medailí za stejný počet lidí.

Maďarsko

Maďarsko se na Olympijských hrách v Riu v roce 2016 zúčastnilo 26. olympijského vystoupení. Kromě toho, v jeho předchozích 25 vystoupeních na letních olympijských hrách, země vyhrála 475 medailí, včetně zlata, stříbra a bronzu. Maďarsko za stejné období získalo celkem 167 zlatých medailí. Země, která má 10 milionů obyvatel, se umístila na třetím místě mezi zeměmi s nejvyššími olympijskými medailemi na obyvatele a druhým ve žebříčku zlatých medailí po Finsku. V Maďarsku se o jednu medaili podílí 20792 lidí, kteří překládají na 480, 9 medailí na 10 milionů lidí a 168 zlatých medailí za stejný počet lidí.

Severský úspěch

Když se podíváme na země, které patří mezi 20 nejlepších hráčů, kteří mají nejvyšší absolutní počet letních olympijských medailí, mezi další země s nejvyšším počtem olympijských medailí na hlavu patří Bulharsko s 297, 8 medailemi na každých 10 milionů lidí, Švýcarsko (235, 2), Austrálie (233, 4), Kuba (188, 6), Německo (161, 4), Nizozemsko (157, 0), Rumunsko (138, 5), Velká Británie (121, 6), Rusko (107, 3) a Francie (100, 8). Severské země jsou nejúspěšnějšími zeměmi na letních olympijských hrách, protože mají relativně malou populaci. Tyto malé země, zejména Finsko a Švédsko, však na olympijských událostech nadále mimořádně dobře fungovaly. Dokonce s jeho malou populací, 1.6% populace Spojených států, Finsko dokázalo vydělat 12% celkových letních olympijských medailí Spojených států.