Země s nejvíce zimními olympijskými medailemi

První moderní zimní olympijské hry se konaly ve Francii v roce 1924. Olympijská charta tvrdí, že sportovní hry během zimních her se musí hrát na ledu nebo sněhu. Není tedy překvapením, že všechny přední země, které získaly medaile, se nacházejí na severní polokouli, kde je přirozené množství sněhu, horského terénu a ledových teplot.

Vrcholné medaile vítězných zemí

Mezi země, které na zimních olympijských hrách získali nejvíce medailí, patří Norsko, USA, Rakousko, Německo a Sovětský svaz. Severní země Norska má vyznamenání za většinu svých medailí během zimních her. Vítězové medailí v Norsku jsou nadaní atleti, jako je Aksel Lund Svindal (alpský lyžař), Helene Olafsen (snowboardista), a Johann Olav Koss (speed skater).

Američtí atleti vynikli v zimních i letních hrách. Některé pozoruhodné příklady zahrnují Dorothy Hamill (krasobruslař), Apolo Anton Ohno (bruslař rychlosti), a Picabo ulice (alpský lyžař).

Východoevropská země Rakouska se umístila na třetím místě mezi nejlepšími medailistami. Národní hostila světová soutěž dvakrát; v roce 1964 a 1976. Obě hry se konaly ve městě Innsbruck. Místní sportovci jako Karl Schnabl (skokan na lyžích), Pepi Stiegler (alpský lyžař) a Leni Thurner (luge) si v zimních hrách medailovali.

Země Německa je jedinečná, protože její verze se objevují čtyřikrát na vedoucích zemích. Nejen, že je moderní národ Německa # 4 na všech časových řadách, ale Východní Německo má na 12. místě, zatímco Západní Německo přichází na # 18 následuje United tým Německa (s 19 celkovými medailemi).

Rusko stejně jako Německo prošlo v průběhu let řadou politických změn. Jako Sovětský svaz země vyhrála celkem 194 medailí na zimních olympijských hrách. Po pádu Sovětského svazu se tým s názvem Unified Team zúčastnil letních a zimních olympijských her v roce 1992. Vyloučení pobaltských států tým byl složen z atletů z bývalého Sovětského svazu včetně Arménie, Běloruska a Ukrajiny. Moderní ruský olympijský tým si vydobyl impozantních 124 medailí, které se umístily na 10. místě z hlediska celkového počtu medailí.

Duch soutěže

Severní národy jako Norsko s chladným počasím, množstvím sněhu a horským terénem mají výhodu, pokud jde o soutěž na zimních olympijských hrách. Bez ohledu na počet medailí v jednotlivých zemích však tyto hry představují fórum pro sportovce z celého světa, kteří se mohou sejít, reprezentovat svou zemi a podílet se v duchu soutěže jako zástupci toho nejlepšího ve sportu.