Zimní olympijské hry: Luge

Luge je zimní sport, při kterém závodníci sjíždějí strmou ledovou dráhou na plochých saních s jejich lícem nahoru a nohama. Ledová dráha je obvykle strmá, aby zvýšila gravitační sílu, čímž se zvýší rychlost, kterou se sáňky pohybují. Luger začíná jezdit na saních ze startovní čáry, na rozdíl od kostry, kde je možné sprintovat dříve, než vezme sáně. Do soutěže se mohou zapojit buď jednotliví jezdci nebo dvojité jezdci. Dvojité jezdci znamenají jízdu na stejných saních. Závod dvojího luge je obvykle necitlivý na pohlaví. Většinou se ale pár mužů. Po dlouhou dobu, Německo lugers byly na vrcholu nejlepší seznam lugers. Země získala mnoho medailí od mužů, žen a dvou kategorií.

Historie města Luge

Luge pochází ze Sv. Mořice, Švýcarska. Švýcarský majitel hotelu Caspar Badrutt postavil tratě, kde by se mohlo konat vytahování. V roce 1883 se konal vůbec první závod na luge, na 4 km ledovém okruhu mezi Davosem a vesnicí Klosters. Mezinárodní federace sáňkařských sportů byla založena v Drážďanech v Německu v roce 1913. Tato federace řídila sportovní aktivity až do roku 1935. Do roku 1964 nebyl tento parník zařazen jako jeden ze zimních olympijských sportů. v Lolou, Hot Springs v Montaně, byla postavena vždycky obrovská dráha v Severní Americe. V roce 1979, Spojené státy Luge asociace byla založena. Obrovská dráha byla také postavena v Lake Placid, New York hostit 13. vydání zimních olympijských her, které se konalo ve městě v roce 1980.

Události a pravidla

Soutěže jsou rozděleny do čtyř závodů. Jediný ženský, mužský singl, čtyřhra a relé. Tyto události jsou dále kategorizovány podle věku. V kategorii juniorů se nacházejí zavazadla ve věku 7–20 let. Obecné třídy se skládají z zavazadel ve věku od 21 do 30 let. V magisterské kategorii se nacházejí zavazadla ve věku od 30 do 55 let. Starší mistři jsou ve věku 55 let a více. Pravidla luge jsou obvykle velmi jasná a přesná. Měří se teplota ocelového kovu. Teplota by neměla být vyšší než 5 stupňů Celsia nad stanovenou regulační teplotou. Rovněž se kontroluje hmotnost saní a sportovců, aby se zjistilo, zda budou vyžadovat další hmotnost. Všichni závodníci jsou povinni začít jezdit do 30 sekund po výstřelu. Na cílové čáře musí být také v kontaktu se sáňkami, což by jinak mohlo vést k diskvalifikaci.